W pierwszym tygodniu ferii (31.01.2022-05.02.2022) udało się nam wyjechać z dziećmi ze szkółki niedzielnej na obóz narciarski do Wisły. Możemy powiedzieć, jak prorok Ezdrasz, że „była nad nami dobrotliwa ręka naszego Boga.”

Mimo pandemii nikt – ani z uczestników, ani z kadry nie musiał odwoływać udziału. Nie doświadczyliśmy urazów i zachorowań w trakcie obozu. Mieliśmy bardzo dobry skład uczestników, dobre warunki pogodowe, świetną kadrę i wspaniałą grupę wolontariuszy – pełnych pomysłów i entuzjazmu licealistów.

Dzieci rozwijały się fizycznie, społecznie i duchowo. Na stoku wszyscy uczestnicy dobrze się bawili i podnosili umiejętności – spora grupa zaczęła od zera i w krótkim czasie samodzielnie dawała sobie radę na poważnym stoku. Szczególnie krzepiące były sytuacje, kiedy lepiej jeżdżące dzieci wspierały początkujących – zachęcały je, asystowały im na trudniejszych trasach, podawały sprzęt i pomagały podnieść się z zaspy po upadku.

Po południu był czas warsztatów – kulinarnych, teatralnych i języka angielskiego ze znanym z innych szkółkowych inicjatyw niezawodnym Danem Aldridge’m. Sportowe motywy towarzyszyły nam w treningu duchowym; na obozie przybliżona została biografia Erica Liddella – niepokonanego sprintera, mistrza olimpijskiego, bezkompromisowego chrześcijanina, misjonarza i wielkiego przyjaciela dzieci.

Na szczególną uwagę zasługuje grupa licealistów – wolontariuszy. Wolontariusze przygotowali i poprowadzili warsztaty kulinarne, gry zespołowe, uwielbienie i służbę audiowizualną. Prowadzili wieczorne społeczności w formie „life show.” Przygotowali i montowali wywiady z uczestnikami, nagrywali relacje z postępów na stoku, animowali wieczory z planszówkami. Byli z pewnością inspiracją dla uczestników i wielką radością i wparciem dla kadry. W grupie wolontariuszy zebrali się młodzi ludzie ze zboru na Waliców, na Lęborskiej, SCH Północ, SCH Południe i z kościoła katolickiego. Wspaniale było obserwować, jak w młodzi ludzie współpracują w jednym Duchu.

Jesteśmy wdzięczni Bogu za ten obóz i wszystkich, którzy mogli wziąć w nim udział.