Usługujcie drugim tym darem łaski, jaki każdy otrzymał, jako dobrzy szafarze rozlicznej łaski Bożej.
I List Piotra 4,10

Wszyscy mamy różne talenty, którymi możemy dzielić się z innymi. Biblia naucza, że ponadto chrześcijanie, przez działanie Ducha Świętego otrzymują szczególne dary, którymi służyć mają Bogu i ludziom. Dary te wraz z naszymi zainteresowaniami, zdolnościami i upodobaniami, właściwe wykorzystywane, mogą przynieść wiele błogosławieństwa.

Aby więcej dowiedzieć się o danej służbie, skontaktuj się z nami.

Duszpasterstwo

Duszpasterstwem w naszym Zborze kierują pastorzy, jednak we wspólnocie o naszym rozmiarze łatwo zaginąć i stać się anonimowym. Rozumiemy, że współczesny człowiek w świecie procesów globalizacyjnych i usieciowanie potrzebuje realnej wspólnoty z innymi ludźmi. Nie chcemy, aby ktokolwiek w naszym zborze czuł się bezimienny.

Dar duszpasterstwa wymaga wiele cierpliwości i umiejętność wysłuchiwania innych, a także dojrzałości duchowej, która pomoże prowadzić i poradzić innej osobie. Jeżeli jesteś doświadczonym w wierze chrześcijaninem oraz byłbyś gotowy pomagać innym w niesieniu ich duchowych ciężarów, to skontaktuj się z jednym z naszych pastorów, którzy po rozmowie – jeżeli spełnisz odpowiedni warunki – zaproponują Ci spotkanie z inną osobą. Możesz umówić się na rozmowę z pastorem za pomocą naszej strony.

Szkoła niedzielna

Szkoła niedzielna to zajęcia dla dzieci, które odbywają się w czasie nabożeństw, w ramach nauczania katechetycznego dzieci od wieku przedszkolnego do końca szkoły podstawowej.

Jeżeli masz doświadczenie i zapał do pracy z dziećmi, skontaktuj się z Michałem Stępniem, który jest dyrektorem naszego Punktu Katechetycznego.

W ramach Szkoły Niedzielnej dla dzieci chcemy:

 • prowadzić nauczanie biblijne,
 • ewangelizować wskazując na Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela,
 • wprowadzać w życie Kościoła,
 • zachęcać do służby w Zborze,
 • pokazywać, zachęcać i uczyć chrześcijańskiego stylu życia,
 • promować wartości chrześcijańskie.
 • Agape – wspólne posiłki

  Przy szczególnych okazjach, jak np. chrzty i święto dziękczynienia, po nabożeństwie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału we wspólnym posiłku (latem – często w formie grilla), który z reguły jest prosty, jednak wymaga wcześniejszego przygotowania w zborowej kuchni.

  Gdybyś chciał pomóc przy okazjonalnym gotowaniu dla wielu ludzi na raz, to odezwij się do Beaty Chęcik, która da ci znać, kiedy przydadzą się dodatkowe ręce do pracy. Nie przejmuj się jednak – czasem wystarczy przynieść tylko domową sałatkę lub ciasto, albo pomóc przy wydawaniu posiłku i sprzątaniu. Wszystko w zależności od twoich chęci i możliwości.

  Zespół muzyczny

  Zespół muzyczny tworzą zarówno profesjonalni muzycy, jak i amatorzy. Zajmują się oni przede wszystkim prowadzeniem Zboru w śpiewie pieśni i hymnów podczas nabożeństw, co wymaga jednak odpowiedniego przygotowania. Pieśni, które śpiewamy oparte są o teksty i nauczanie Pisma Świętego. Zależy nam na wspólnym śpiewie - chcemy, aby to cały Zbór zaangażowany w śpiewanie.

  Poprzez wspólny śpiew, chcemy nie tylko uwielbiać Boga, ale także uważamy, że pieśni mają charakter dydaktyczny -dlatego przywiązujemy uwagę do śpiewanych tekstów.

  Jeżeli umiesz grać na instrumencie lub masz predyspozycje do śpiewu, to weź udział w próbach zespołu, za który odpowiadają Karolina i Michał Trusiewicz.

  Kawiarenka

  Co niedzielę, po nabożeństwie zapraszamy do zborowej kawiarenki, która mieści się w Sali Kolumnowej przy kaplicy. Wpadnij do nas nie tylko kawę, herbatę i domowe ciasto, ale także aby poznać innych ludzi, porozmawiać o naszych codziennych sprawach, a także podzielić się swoimi przemyśleniami.

  Sala Kolumnowa, w której znajduje się kawiarenka mieści się na tyłach kaplicy, wejście od ulicy Waliców, schodami w dół. W razie wątpliwości podążaj po prostu za grupą ludzi wychodzącą z kaplicy po nabożeństwie :).

  Jeżeli chciałbyś zaangażować się, w tę służbę, to możesz upiec ciasto, pomóc przy obsłudze gości lub przygotować lub posprzątać salę – skontaktuj się z nami przez stronę lub bezpośrednio z Beatą Chęcik.

  Media

  Jeżeli znasz się lub interesujesz się:
 • nagłośnieniem i obsługą świateł oraz rzutnika,
 • grafiką (foldery informacyjne, plakaty, ulotki),
 • obsługą i projektowaniem stron internetowych lub kont w mediach społecznościowych,
 • fotografią lub nagrywaniem i edycją wideo,
 • a przy okazji chciałbyś podzielić się swoimi talentami lub szkolić innych w prostych zadaniach, które pomogą nam przede wszystkim w bieżącej obsłudze nabożeństw oraz strony internetowej to odezwij się do nas przez stronę, a wskażemy Ci osobę, która już zajmuje się daną działką.

  Grupa witająca

  Rozumiemy, że współczesny człowiek w świecie procesów globalizacyjnych i usieciowanie potrzebuje realnej wspólnoty z innymi ludźmi. Nie chcemy, aby ktokolwiek w naszym zborze czuł się zupełnie anonimowy. Służba witająca ma celu zauważyć każdą osobę przychodzącą na nasze nabożeństwa oraz powitać ją uśmiechem i uściskiem dłoni, a także poznawać nowe osoby, które odwiedzają nasz kościół. Chrześcijaństwo polega przecież na okazywaniu miłości innym ludziom – bezwarunkowo.

  Chociaż nie jest to służba zorganizowana i nie wymaga dużego przygotowania, to jest ona dla nas niezwykle ważna. Jeśli chcesz wiedzieć więcej lub pomysły na rozwinięcie tej służby, skontaktuj się z Małgorzatą Spozowską.

  Służba dekoracyjna

  Służba dekoracyjna dba o wystrój kaplicy, w tym w szczególności podczas specjalnych okazji – jak święta i śluby. Jeżeli lubisz florystykę, robótki ręczne i masz w sobie ksztę kreatywności, a chciałbyś pomóc przy Zborowych dekoracjach, to dowiedz się więcej o możliwości pomocy przy tworzeniu rzeczy ładnych u Agaty Skoworodko.

  Tłumaczenia

  Ze względu na centralną lokalizację w Warszawie, bardzo często trafiają na nasze spotkania goście z zagranicy lub niedosłyszące / głuchonieme.

  Jeżeli jesteś zaawansowany w języku angielskim, rosyjskim lub migowym to zachęcamy do zaangażowania się do służby tłumaczeniowej, która polega przede wszystkim na gotowości do tłumaczenia konsekutywnego podczas niedzielnych nabożeństw.

  Biblioteka

  W naszym Zborze działa niewielka biblioteka, w której można znaleźć przede wszystkim starsze pozycje chrześcijańskich wydawnictw, które zostały przekazane przez naszych zborowników – są to jednak książki o wartościowej treści, którymi chcemy dzielić się z innymi.

  Biblioteka jest otwarta po każdym niedzielnym nabożeństwie i znajduje się w salce z tyłu kaplicy. O drogę warto zapytać zborowników, zaraz po nabożeństwie.

  Księgarnia

  Zapraszamy do zborowej księgarni, wejście do której znajduje się w przedsionku kaplicy.

  Księgarnia z reguły otwarta jest od poniedziałku – piątku w godz. 10:00-16:00, a zawsze w niedzielę po nabożeństwie, do około godz.12:30.

  Na naszych półkach znajdziesz m.in.: – Biblie, komentarze biblijne, – historię Kościoła oraz chrześcijańskie świadectwa, – poradniki (rodzina, jak wzrastać, jak pokonać porażki lub słabości) – powieści, książki i Biblie dla dzieci i młodzieży, – audiobooki, – muzykę chrześcijańską (CD, DVD), – płyty DVD z wykładami i z historiami biblijnymi dla dzieci, – domowe dekoracje, a także breloczki, naklejki, magnesy, – kartki na każdą okazję, – książeczki okolicznościowe, – kalendarze.

  Jeżeli uważasz, że warto przeczytać jakąś książkę napisz recenzję, która zachęci innych, możesz także się z nami skontaktować i zaproponować nowe pozycje do zamówienia w naszej księgarni. Księgarnią, w tym zamówieniami, zajmuję się Lija Orych.

  Gedeonici

  Gedeonici to członkowie ponaddenominacyjnego Międzynarodowego Stowarzyszenia Gedeonitów, które zajmuje się darmową dystrybucją Pisma Świętego. Biblia jest dla nich ostatecznym autorytetem w sprawach wiary – zgodnie z protestancką zasadą Sola Scriptura. Ich wydania Pisma Świętego, czyli tzw. gedeonitki, można znaleźć w hotelach na całym świecie, są one także dystrybuowane w szkołach, szpitalach, szkołach i innych miejscach publicznych.

  Jeżeli chciałbyś dołączyć do Gedeonitów z naszego Zboru to skontaktuj się z nami przez stronę.