Seniorzy Uniwersytet Trzeciego Wieku
kwiecień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
N Kwi 22 @10:00 - 12:00
Nabożeństwo niedzielne
Śr Kwi 25 @18:00 - 19:00
Nabożeństwo środowe
N Kwi 29 @10:00 - 12:00
Nabożeństwo niedzielne

Ekumeniczny Uniwersytet Trzeciego Wieku

OFERTA PROGRAMOWA

Ekumenicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

pod patronatem Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej

w Warszawie ul, Kredytowa 4 na rok akademicki 2012/2013

Ludzie przechodzący na emeryturę, rentę czy świadczenie socjalne często tracą zainteresowanie otoczeniem, izolują się, co prowadzi do apatii lub stanów depresyjnych, a w rezultacie do chorób i utraty sprawności psychofizycznej.

Potrzeby te dobrze rozumieli światowej sławy gerontolodzy zajmujący się procesem starzenia i geriatrzy, którzy zajmują się leczeniem i profilaktyką chorób wieku starczego. To właśnie wśród nich zrodziła się idea tworzenia Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Należy pamiętać że ludzie  w czasie swojej aktywności zawodowej często, z przyczyn ekonomicznych czy losowych, rezygnowali z dalszej edukacji. W efekcie tego pozostały niezaspokojone  potrzeby samokształcenia i poznawania środowiska, poszerzania wiedzy i umiejętności, wykonywania społecznie użytecznych działań i bycia uznanym za ważną część społeczeństwa, wypełnienia wolnego czasu i utrzymywania więzi towarzyskich oraz realizacji młodzieńczych marzeń.

Ideą zorganizowania Ekumenicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod patronatem Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej jest umożliwienie osobom w „trzecim wieku” z różnych środowisk konfesyjnych, permanentnego kształcenia i prowadzenia aktywnego trybu życia poprzez stały kontakt z nauką, kulturą i sztuką, ale także poprzez rekreacje i uprawianie zdrowego trybu życia, przy jednoczesnym zwracaniu uwagi w każdym z tych działań, na ich duchowy i artystyczny wymiar. Jak mawiał dr Wojciech Oczko jeden z twórców medycyny polskiej, że „ruch jest w stanie zastąpić każdy lek, ale wszystkie leki razem, nie są w stanie zastąpić ruchu”.

Uniwersytet chce też zmieniać negatywne stereotypy dotyczące, wiedzy i tolerancji religijnej, stosunku do własnej i cudzej dojrzałości i starości. Chce wykreować nowy model emeryta - człowieka nowoczesnego, samodzielnego, takiego który potrafi aktywnie uczestniczyć we współczesnym świecie.

ZARZĄD EUTW;   Tel. 22 556-46-60;  e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Inauguracja Ekumenicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

W Warszawie odbyła się uroczysta inauguracja działalności Ekumenicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Ekumeniczny Uniwersytet Trzeciego Wieku (EUTW) powstał z inicjatywy grupy osób związanych z luterańską parafią Św. Trójcy i spotkał się z przychylnością oraz wsparciem Polskiej Rady Ekumenicznej (PRE) oraz Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej (ChAT), która sprawuje nadzór naukowy nad przedsięwzięciem. Ideą EUTW jest umożliwienie permanentnego kształcenia i prowadzenia aktywnego trybu życia osobom starszym z różnych środowisk konfesyjnych.

Więcej…

Copyright © 2010 www.baptysci.waw.pl. All Rights Reserved.