Media Fotografie - galeria 2016.12.10 - Gwiazdkowa Niespodzianka razem z Fundacją Radość
kwiecień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
N Kwi 29 @10:00 - 12:00
Nabożeństwo niedzielne
Śr Maj 02 @18:00 - 19:00
Nabożeństwo środowe
N Maj 06 @10:00 - 12:00
Nabożeństwo niedzielne

2016.12.10 - Gwiazdkowa Niespodzianka razem z Fundacją Radość

Projekt Gwiazdkowej Niespodzianki  (ang. Operation Christmas Child - OCC) zapoczątkowany został w 1990 roku w Walii przez Davida Cooke’a, który wysłał paczki potrzebującym dzieciom z zaniedbanych sierocińców w Rumunii.
Projekt rozrastał się i został zaadoptowany jako projekt Samaritan’s Purse w 1993, kiedy to około 28.000 paczek wysłano do dzieci w ogarniętej wojną Bośni.
OCC kontynuowało to jako projekt Samaritan’s Purse, pod przewodnictwem Franklina Graham’a, syna ewangelisty Billy’ego Graham’a.
Od 1993 roku OCC wysłało ponad 100 milionów paczek do dzieci w 148 krajach.
Paczki są pakowane i wysyłane przez dzieci i rodziny w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie, Niemczech, Hiszpanii, Irlandii, Finlandii, Austrii, Szwajcarii i Nowej Zelandii.
Od 1993 roku OCC kontynuowało rozwój swojej służby i znalazło sposoby, by być bardziej skutecznym w strategicznym wzmacnianiu pozycji lokalnych kościołów w służbie dzieciom oraz uwierzytelnianiu ich działalności w lokalnych społecznościach.

W tym roku nasz Zbór w ramach projektu Gwiazdkowej Niespodzianki wraz z Chrześcijańską Fundacją Radość przygotował i przekazał paczki dla ponad 100 rodzin w miejscowości Kicin (gmina Ojrzeń). W projekt zaangażowały się osoby z naszego Zboru, wolontariusze Chrześcijańskiej Fundacji Radość oraz wolontariusze Christian Joy Fundation z Irlandii Północnej.

Misją Gwiazdkowej Niespodzianki jest okazywanie miłości Bożej w praktyczny sposób potrzebującym dzieciom na całym świecie, przy współpracy z lokalnymi kościołami, w celu przekazania Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie.

W zeszłym roku jako zbór silnie zaangażowaliśmy się w akcję, w której zbieraliśmy produkty, a następnie zrobiliśmy paczki i rozdaliśmy je najbiedniejszym rodzinom z gminy Ojrzeń, w której znajduje się Kicin – kolebka polskich baptystów i nasz zbór-matka. W międzyczasie grupa seniorów z naszego zboru spędziła podczas wakacji tydzień w tamtych okolicach. Zawiązaliśmy jeszcze lepsze relacje z lokalnym stowarzyszeniem razem z którym organizowaliśmy poprzednią akcję oraz wciąż nie ustają nasze wysiłki w odzyskaniu budynku, w którym znajdowała się przed wojną nasza kaplica, a dziś są tam lokale socjalne. W tym roku po raz kolejny zdecydowaliśmy się na "akcję paczkową" wśród najbiedniejszych rodzin z gminy. Tym razem przyłączyła się do nas, i mocno zaangażowała w sprawę, Chrześcijańska Fundacja "Radość" pod przewodnictwem brata Henryka Podsiadłego. Razem z Fundacją przygotowaliśmy 100 paczek żywnościowych wraz z Nowym Testamentem i książką "Chrystus i Ty”. Natomiast od "Gwiazdkowej Niespodzianki" otrzymaliśmy i wydaliśmy 160 paczek dla dzieci wraz z książeczkami ewangelizacyjnym "Pierwsze kroki z Jezusem" i "Dzieci Króla". W całej gminie Ojrzeń, w której leży Kicin, znajduje się ok. 800 domów. Myśmy dotarli z pomocą do 100. Czyli ponad 12% wszystkich gospodarstw domowych w gminie miało z naszą akcją bezpośrednią styczność i usłyszało przesłanie ewangelii. Aby paczki przekazać rodzinom zorganizowaliśmy spotkanie w dużej świetlicy wiejskiej, trwało ono godzinę, a z zaproszonych gości pojawili się na miejscu m.in. starosta powiatowy, przedstawiciel sejmiku wojewódzkiego oraz lokalna prasa. Na sali łącznie znajdowało się ok. 150 osób. Program spotkania zawierał wspólne śpiewanie piosenek z pokazywaniem, quiz biblijny o Bożym Narodzeniu z nagrodami oraz przesłanie ewangelii, którym podzielił się pastor Marek Budziński oraz goście z Irlandii Północnej. Paczki wydawaliśmy przez kolejną godzinę, tak by każda zgłoszona wcześniej osoba otrzymała swój imienny podarunek. Radość była ogromna zarówno u dzieci jak i wolontariuszy ze zboru, którzy zaangażowali się w akcję.
W planach na najbliższy rok mamy: wiosenne i jesienne sprzątanie cmentarza baptystycznego z naszą grupą studencką, wakacyjne półkolonie dla dzieci prowadzone przez Irlandczyków współpracujących z Fundacją Radość, kolejne wczasy seniorów oraz trzecie spotkanie bożonarodzeniowe. Drogi czytelniku, chcę cię poprosić byś pamiętał w modlitwach o naszej misji w okolicach Kicina. Pragniemy być wierni powołaniu naszego Pana, który mówił o czynieniu uczniami i wypełniać z sercem wielkie posłannictwo. Proszę módl się o lokalne władze i mnóstwo ludzi którzy nigdy jeszcze nie słyszeli o prawdziwym, żywym, zmartwychwstałym Jezusie, Panu Nieba i Ziemi.

Copyright © 2010 www.baptysci.waw.pl. All Rights Reserved.