jedenprocent Jeden Procent
kwiecień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
N Kwi 29 @10:00 - 12:00
Nabożeństwo niedzielne
Śr Maj 02 @18:00 - 19:00
Nabożeństwo środowe
N Maj 06 @10:00 - 12:00
Nabożeństwo niedzielne

Jeden Procent

Masz możliwość pomóc! I NIC TO CIEBIE NIE KOSZTUJE!!!

 

Tak niewiele, a tak wiele może pomóc!

Przedstawiamy organizacje lub też konkretne osoby które warto wesprzeć:

 


 

1 % dla Moniki M.

 

Zwracam się z prośbą o pomoc dla mojej córki Moniki poprzez przekazanie 1% podatku za 2017 r., a także dobrowolnych wpłat na jej usprawnianie. Monika ma 26 lat. W czasie narodzin doznała wylewu krwi do lewej komory mózgowej. Konsekwencją tego było mózgowe porażenie dziecięce, opóźniony rozwój psycho-ruchowy, upośledzenie umysłowe. Dodatkowo ma dużą skoliozę kręgosłupa IV st. i klatki piersiowej, początki zwyrodnienia stawów biodrowych, padaczkę, wadę wzroku. Monika nie umie mówić, korzysta z pampersów. Posiada orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym i opinie lekarskie o potrzebie stałej rehabilitacji. Jest pacjentką Poradni Ortopedycznej Kliniki Ortopedii Uniwersyteckiego Szpitala Specjalistycznego w Zakopanem. Wymaga stałej i różnorodnej opieki terapeutycznej. Systematyczna rehabilitacja, zaopatrzenie w środki ortopedyczne i higieniczne, pomoce dydaktyczne znacznie poprawiają jej codzienne funkcjonowanie, ograniczają dolegliwości bólowe i opóźniają proces wyniszczania kręgosłupa i stawów biodrowych. Niestety walka o poprawę stanu zdrowia i  usamodzielnienie  to również walka z ograniczeniami finansowymi i codziennymi wyborami, których dokonują rodzice dzieci niepełnosprawnych. Dlatego zwracam się z tą prośbą do wszystkich życzliwych osób, które pragną pomagać o przekazanie swojego  wsparcia dla  mojej córki, która jest podopieczną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” .

http://dzieciom.pl/podopieczni/19653

 

Z wyrazami wdzięczności

Aneta Maksimiuk

Przekazanie 1 % podatku w PIT :

W rubryce Numer KRS :     0000037904

W rubryce „ Informacje uzupełniające - cel szczegółowy1%” :   19653 MAKSIMIUK MONIKA

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

 

Przekazanie dowolnych  wpłat:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

konto: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

W tytule:  19653 Maksimiuk Monika  – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

 

Kontakt: Monika Maksimiuk

ul. Osowska 85 m 41

04-351 Warszawa

tel. 509938516

 


1% dla AnEtY

Życie potrafi czasem niemiło zaskoczyć. Jest to szczególnie przykre, kiedy dotyka osobę szczerze i z pasją poświęcającą się innym. To niestety spotkało naszą siostrę, u której kilka miesięcy temu, wykryto nawrót choroby, nowotworu złośliwego. W przeciągu 10 lat stoczyła z nim już dwie wyczerpujące, ale zwycięskie bitwy. Dziś znów przyszedł czas mobilizacji, jeszcze raz trzeba we wroga uderzyć. Działać trzeba NATYCHMIAST, niestety koszty znacznie przekraczają możliwości. Kluczową sprawą jest trafność sposobu leczenia i szybkie działanie. Aneta musi poddać się natychmiastowemu, intensywnemu odbudowaniu układu odpornościowego, a następnie precyzyjnej terapii. Koszty przedsięwzięcia są bardzo wysokie (ok. 5 tys. zł miesięcznie), wiadomo że będą długofalowe, a fundusze mamy ograniczone.
Z pomocą FUNDACJI SEDEKA, uruchomiliśmy jako rodzina fundusz pozwalający gromadzić pieniądze przekazywane w ramach odpisu 1% rocznego podatku oraz dobrowolnych wpłat własnych, który mamy nadzieję pozwoli Anecie wrócić do zdrowia.
Niniejszym pragniemy zwrócić się do wszystkich życzliwych osób z prośbą o wsparcie Aneta od wielu lat, poza pracą zawodową, zajmuje się działalnością charytatywną w Fundacji Pomocy Chrześcijańskiej. Masę swego czasu poświęca bezinteresownej pomocy osobom ubogim, wykluczonym, starszym obdarowując ich tak potrzebnym poczuciem godności, ciepła oraz środkami materialnymi niezbędnymi do życia. Jej serce i siły są nakierowane na innych, mimo iż od ponad 20 lat, jako samotna matka opiekuje się ciężko niepełnosprawną córką – co samo w sobie jest heroizmem. Aneta jest naprawdę potrzebna tak córce jak i wielu ludziom, którzy dzięki jej staraniom doświadczają co dzień dobra.
Naprostowała życiowe zakręty wielu osobom i wielu jeszcze z jej pomocy skorzysta, gdy tylko zdrowie jej na to pozwoli.
Wiemy, że wybór tego komu przekazujemy 1% swojego podatku jest w obliczu wielu tragicznych historii bardzo trudny, tym bardziej jeśli znajdą się wśród Was osoby gotowe wesprzeć ratowanie Anety – bardzo dziękujemy – mamy nadzieję, że jest to czas kiedy zbierze ona żniwo całego dobra, które w życiu zasiała.

 

Przekaż 1%
W formularzu PIT wpisz numer KRS fundacji SEDEKA: 0000338389
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
11403 - Grupa OPP – Maksimiuk Aneta
Pozostałe darowizny wpłacać można na konto fundacji:
FUNDACJA SEDEKA
ul. Grzybowska 4 lok. 132 00-131 Warszawa
93 2490 0005 0000 4600 7287 1845
W tytule przelewu wpisując:
11403 - Grupa OPP – Maksimiuk Aneta

Z wyrazami wdzięczności
Renata Budzińska
kierownik grupy OPP 11403 “Maksimiuk Aneta”
www.sedeka.pl/opp/maksimiuk-aneta
kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 


 

1% podatku

Posiadamy status Organizacji Pożytku Publicznego, dzięki czemu możesz przekazać nam 1% swojego podatku, wpisując w odpowiednie rubryki swojej deklaracji podatkowej dane:
nr KRS: 0000245205
nazwa organizacji: Chrześcijańska Fundacja Radość
Jak przekazać 1% podatku?

Wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT (28, 36, 36L, 37, 38), należy wpisać KRS: 0000245205, 1% podatku mogą przekazać:
ryczałtowcy – PIT 28,
przedsiębiorcy – PIT 36,
przedsiębiorcy-liniowcy – PIT 36L,
pracownicy – PIT 37,
gracze giełdowi – PIT 38,
osoby, które sprzedały nieruchomość – PIT 39.


Chrześcijańska Fundacja DE'IGNIS
www.deignis.pl
Cele fundacji: utworzenie ośrodka rehabilitacji psychiatrycznej; szkolenie pracowników, wolontariuszy i wszystkich ludzi zainteresowanych czynnym niesieniem pomocy osobom słabym i chorym psychicznie, przechodzącym przez kryzysy życiowe.


Fundacja Młodzież dla Chrystusa - Polska
www.yfc.pl/1procent
Organizowanie:- opartej na wolontariacie praktycznej pomocy dzieciom i nastolatkom z rodzin dysfunkcyjnych oraz ich rodzicom; przeciwdziałanie patologiom społecznym; organizowanie spotkań, konferencji, obozów dla młodzieży.


Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne
www.chsd.pl
Jest organizacją pozarządową, działającą głównie na polu pomocy społecznej. Idea organizacji zawiera się w słowach: "łaknącemu dać jeść, pragnącemu dać pić, przychodnia przyjąć, chorego odwiedzić, do przebywającego w więzieniu pójść" (Ew. Mateusza)


Fundacja ESPA
www.fundacjaespa.org
Edukuje, rozwija, motywuje młode pokolenie do zmiany stylu życia w oparciu o naukę i wartości chrześcijańskie.


"Teen Challenge" Chrześcijańska Misja Społeczna
www.teenchallenge.pl/index.php/Ogloszenia/Rozlicz-razem-z-nami-1-podatku-skorzystaj-z-bezplatnego-formularza.html
Leczenie osób uzależnionych, resocjalizacja.


Społeczność Ewangelizacji Dzieci w Polsce
www.cefpolska.pl/index.php?p=productsMore&iProduct=10&sName=Przekaz-1-podatku-
Organizacja biblijnie wierzących chrześcijan pragnących dotrzeć z Ewangelią do dzieci spoza Kościoła.

Kluby Dobrej Nowiny i Kluby Świąteczne
Materiały i szkolenia dla pracowników wśród dzieci
Dobra Nowina tam, gdzie jeszcze nikt jej nie słyszał

Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy Królestwo Boże.

Ew. Marka 10,14

Wypełnij bezpłatnie swój PIT i przekaż 1% na OPP, numer KRS: 0000178591

Akcja e-life Akcja e-life dedykowna jest wszystkim OPPuprawnionym do otrzymania 1% podatku. Program e-pity on-line aktywnie wspiera Organizacje Pożytku Publicznego. W naszym programie do rozliczania PITów wspieramy ideę 1%. Wiemy, że wielu z Państwa od lat sympatyzuje i wspiera konkretne OPP, dlatego podjęliśmy decyzję o udostępnieniu bezpłatnej wersji on-line naszego programu wszystkim OPP w Polsce, uprawnionym do otrzymania 1% podatku.

Poniżej znajdziesz link, aby uruchomić program do rozliczenia PIT i przekazać jeden procent na Społeczność Ewangelizacji Dzieci. W kilkanaście minut będziesz mógł mieć potwierdzenie urzędowe o rozliczeniu.

To naprawdę proste!!!

Uruchom program e-pity

Stowarzyszenie Lokalnych Ośrodków Twórczych
www.slot.art.pl
Fundusz Slot dla Każdego" umożliwi pokrycie kosztów przejazdu, wyżywienia i pobytu na Slot Art Festival-u młodym osobom z rodzinnych domów dziecka, placówek opiekuńczo wychowawczych czy ośrodków adopcyjno-opiekuńczych.

Copyright © 2010 www.baptysci.waw.pl. All Rights Reserved.