Dorośli Babskim Okiem
kwiecień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
N Kwi 22 @10:00 - 12:00
Nabożeństwo niedzielne
Śr Kwi 25 @18:00 - 19:00
Nabożeństwo środowe
N Kwi 29 @10:00 - 12:00
Nabożeństwo niedzielne

Global Day of Prayer and Fasting - 2018.01.10

Drogie Siostry,

Mamy w Modlitwie jednym sercem i jednym głosem 10 lutego 2018 r. przyniosą oddadzą Bogu chwałę, kiedy będziemy modlić się o następne pokolenie!  Dzielcie się tą wiadomością i módlcie się tam gdzie jesteście. Arkusze modlitwy są dostępne w 19 językach.

https://momsinprayer.org/events/global-day-of-prayer-and-fasting/

z modlitwą i życzeniami wielu łask Bożych

Ania Wiśniewska

koordynator na Polskę ze zboru Baptystycznego w Katowicach

Babskim Okiem

Jedną z ważniejszych inicjatyw w naszym kościele jest zorganizowanie się kobiet, które od wielu lat tworzą silną grupę, zaangażowaną w prace kościoła. Działalność kobiet zrodziła się z potrzeby, ale też chęci udzielania pomocy, chęci przebywania ze sobą i dzielenia się wspólnie tym, czego możemy się uczyć od naszego Mistrza. Pan Jezus w wyjątkowy sposób traktował kobiety- szanował je, rozmawiał z nimi, akceptował je i wyciągał swoją pomocną dłoń. Od początku kobiety były blisko
i uczestniczyły w najważniejszych wydarzeniach w życiu i służbie Pana Jezusa. On okazywał im miłość i zrozumienie.

My również chcemy podobnie okazywać akceptację i wyciągać pomocną dłoń innym kobietom. Chcemy same dla siebie być zachętą, pomagać sobie i innym.

W ramach działalności kobiety aktywnie włączają się w pomoc przy organizowaniu uroczystości, prac porządkowych, odwiedzają starszych i chorych, ale również nowo narodzone dzieci w naszej społeczności. Kobiety są zaangażowane w nauczanie dzieci w szkółce niedzielnej w zorganizowanym Punkcie Katechetycznym działającym w naszym kościele, w śpiew w chórze lub zespole, obsługę kawiarenki czy księgarni.

Ale to, co kobiety lubią najbardziej, to wspólne spotkania, podczas których możemy dziękować za moc błogosławieństw, ale także wspierać te, które przechodzą trudne momenty w życiu, a cieszyć się z tymi, które przeżywają radości.

Nasze spotkania są różnorodne. Każda z kobiet – młodych i starszych - znajdzie coś dla siebie.

Dla tych, które lubią wcześniej wstawać, proponujemy spotkania poranne, które odbywają się
w soboty, przeważnie raz w miesiącu. Podczas tych spotkań mamy okazję zjeść razem śniadanie, studiować i rozważać Boże Słowo, mamy czas wspólnej uzgodnionej modlitwy. Kiedy jest taka potrzeba, angażujemy się w prace porządkowe, gotujemy lub pieczemy razem na różne okazje,
np. Święto Dziękczynienia, wigilia, itp. Tym samym jesteśmy pożyteczne w służbie kościołowi.

Dla tych kobiet, które wolą spotkać się wieczorem, organizujemy cykliczne tzw. babskie wieczory. Szczególnie sympatyczne są tematyczne spotkania, np. wieczór hiszpański lub włoski. Mamy również czas wspólnego śpiewu, modlitwy, rozmów, dzielenia się tym, co dzieje się w naszym życiu, poznawania siebie nawzajem. Na spotkaniach mamy okazję wymieniać się doświadczeniami czy pomysłami. Szukamy Bożych rozwiązań, próbujemy w nowy sposób odkryć, jak pozwolić Bogu aby, nas używał w domu, pracy, kościele.

Realizujemy również inne aktywności: oglądamy reportaże o tematyce biblijnej czy z życia ludzi wierzących, tworzymy sztukę zdobienia, robienia kartek okolicznościowych, biżuterii itp.

Zdarza się, że organizujemy wspólnie wyjazdy w grupie. To są niezapomniane chwile radości, poznawania siebie, podziwiania piękna Bożego stworzenia, budowania siebie nawzajem.

Modlimy się o:

- nasze rodziny, osobiste problemy,

- nasze dzieci i ich szkoły

- sytuację w naszym kraju czy też o inne narody

- to, aby Pan Bóg objawił nam powołanie do służby

W planach mamy studiowanie Pisma Świętego pod kątem poznawania postaci kobiet, które Pan Bóg szczególnie używał lub pozwolił, aby zapis o nich z jakiegoś szczególnego powodu znalazł się na kartach Biblii.

Spróbujemy poznać:

  1. Sarę – kobietę, o której mówi się z szacunkiem
  2. Annę, kobietę, która żyła nadzieją wysłuchanej modlitwy
  3. żonę Hioba – kobietę, która powiedziała Bogu „nie”
  4. Martę z Betanii – kobietę, która sprawy drugorzędne postawiła na pierwszym miejscu
  5. Tabitę – kobietę, która z miłości do Boga wykorzystała swoje możliwości
  6. Deborę – kobietę, której siła płynęła z wiary
  7. Leę – kobietę, której nieszczęśliwe małżeństwo stało się błogosławieństwem dla ludzi
  8. …. I wiele wiele innych

Jesteśmy zadowolone, że Pan Bóg stworzył nas kobietami, że jesteśmy kreatywne, zachęcone do działania i dzielenia się ewangelią z innymi.

Jeśli chcesz nas poznać, zapraszamy do nas.

Możesz napisać do nas ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) lub zadzwonić 22 620 52 16.

Liczymy na twoją obecność, na twoje pomysły.

Światowy Dzień Modlitwy Kobiet Baptystycznych 2014

Jak co roku w listopadzie mamy szczególne nabożeństwo dla kobiet należących do baptystycznych wspólnot na całym świecie. Kobiety spotykają się na wspólnej społeczności, której celem jest zjednoczenie w modlitwie o siebie nawzajem oraz o misje na całym świecie. Ten dzień jest nazywany Światowym Dniem Modlitwy Kobiet Baptystycznych (ŚDMK). Od ponad 50 lat ten dzień scala ze sobą kobiety baptystyczne z całego świata poprzez modlitwę i ofiarność, tak aby świat był zjednany w Chrystusie. Tematem tegorocznego nabożeństwa było Kroczenie w Duchu "wierności".

 

Więcej…

Nie udawaj Greka, że nic nie wiesz o podróżach Pawła.

Pod takim hasłem, kolejny raz, odbyło się spotkanie babskie, dwóch pokoleń - matek i córek. Tym razem naszą gospodynią była Bogusia i jej trzy córki. W sobotę 08.06.2013r., dzięki poprowadzeniu przez GPS, zajechałyśmy po wyboistych drogach, do uroczego Baranowa. Każda z nas przywiozła ze sobą, przygotowaną wysokokaloryczną potrawę grecką. Piękna pogoda, pozwoliła nam część spotkania przygotować w ogrodzie, gdzie uginał się stół od choriatikinek, mussaki, pastitsina, gyrosu, traztzika, placka cytrynowego, ciasteczek migdałowych i bardzo słodkich greckich cukierków oraz napojów. Uczta przypominała „greckie wesele”. W takim właśnie duchu modlitwy, uwielbienia, dużej ilości gości, biesiadowałyśmy do godziny 23:00.

Więcej…

Mamy w poniedziałkowej modlitwie

"Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec miłosierdzia i Bóg wszelkiej pociechy" - II Kor. 1,3

Zachęcam do modlitwy Mamy (również Babcie) o dzieci, które nie zasmakowały jeszcze cudownej Bożej łaski.

Modlimy się, aby ewangelia o Panu Jezusie docierała do serc naszych dzieci, aby doświadczyły przemienienia i dotyku Bożej miłości.

Pamiętajmy też o miejscach, w których nasze dzieci spędzają dużo czasu oraz o tych, którzy mają wpływ na nasze dzieci.

Niech dobry Bóg ma w opiece nauczycieli, niech otoczy obłokiem łaski szkoły, do których chodzą nasze dzieci.

Modlitwa rodzica ma moc!

Dołącz do nas w każdy poniedziałek, w miejscu i czasie dogodnym dla ciebie.

Jeśli chcesz otrzymywać maile z przypomnieniem - napisz: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Copyright © 2010 www.baptysci.waw.pl. All Rights Reserved.